Рада з питань співробітництва Україна-ЄС: Угода про асоціацію стане «великим стрибком» у двосторонніх стосунках

Штефан Фюле, Єврокомісар з розширення та політики сусідства, та Микола Азаров, Прем'єр-міністр України
Штефан Фюле, Єврокомісар з розширення та політики сусідства, та Микола Азаров, Прем’єр-міністр України

24 червня у Люксембурзі відбулася 16-а зустріч у рамках Ради з питань співробітництва між ЄС та Україною. ЄС під час зустрічі представляли Імон Ґілмор, Віце-прем’єр-міністр та Міністр із закордонних справ і торгівлі Республіки Ірландія, та Штефан Фюле, Європейський Комісар із розширення та Європейської політики сусідства. Микола Азаров, Прем’єр-міністр України, очолював українську делегацію. 

Нижче ви можете ознайомитися з ключовими висновками засідання.

Щодо Угоди про асоціацію. Підписання та впровадження Угоди стане великим стрибком у відносинах між ЄС та Україною. Активізація зусиль України з метою демонстрації рішучих дій і досягнення відчутного прогресу у виконанні усіх критеріїв буде надважливою для підготовки оцінки та проведення на початку осені всеохопних дискусій Радою ЄС із закордонних справ щодо можливого підписання Угоди про асоціацію.

Щодо пропозицій Європейської Комісії, ухвалених 15 травня. Ці пропозиції є важливим технічним кроком для того, аби дозволити ЄС підписати Угоду про асоціацію; але вони не визначають наперед, яким буде остаточне політичне рішення.

Щодо вибіркового правосуддя в Україні. ЄС зробив особливий акцент на розв’язанні невирішеної проблеми вибіркового правосуддя та запобіганні повторення подібних випадків у майбутньому. Розв’язання цієї проблеми має відбутися за допомогою всеохопної судової системи, яка повинна бути проведена у відповідності до європейських стандартів.

Щодо виборів. Особливу увагу потрібно приділити розгляду Виборчого кодексу, що має слугувати засобом забезпечення однакових процедур, які слід застосовувати до всіх видів виборів та використовувати у відповідності до європейських стандартів. Реформа виборчого законодавства має ґрунтуватися на відкритій дискусії із залученням усіх політичних партій, неурядових організацій та експертів.

Щодо бізнесового клімату. ЄС зробив наголос на своїх очікуваннях щодо поліпшення бізнесового клімату в Україні. У зв’язку із цим він нагадав про своє занепокоєння нещодавнім рішенням Києва про введення протекціоністських заходів. У такий спосіб ЄС висловив впевненість, що Україні врешті-решт вдасться віднайти задовільні шляхи для усунення торгівельних та інвестиційних подразників.

Щодо енергетики. Євросоюз продовжує підтримувати модернізацію української газотранспортної системи та підкреслює потребу у реформах енергетичного сектору, що мають бути проведені у відповідності до зобов’язань країни у рамках членства в Енергетичному співтоваристві.

Щодо державних фінансів. ЄС наполягає на важливості ухвалення стратегії реформування сфери управління державними фінансами та підкреслює необхідність у припиненні відступу від прогресу, раніше досягнутого в сфері державних закупівель.

Повний текст висновків Ради