Програма ЄС Tempus інвестує 40 млн. євро у розвиток вищої освіти країн Східного партнерства

Клаус Гаупт, Керівник підрозділу Tempus Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (праворуч), Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні (по центру) та Дмитро Табачник, Міністр освіти і науки України (ліворуч)
Клаус Гаупт, Керівник підрозділу Tempus Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (праворуч), Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні (по центру) та Дмитро Табачник, Міністр освіти і науки України (ліворуч)

Цьогорічний бюджет освітньої програми Європейського Союзу Tempus для країн-учасниць Східного партнерства перевищить 40 млн. євро. На цьому наголосив Клаус Гаупт, Керівник підрозділу Tempus Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, виступаючи на конференції TempusUkraine@20.

Конференція, що відбулася у Києві 14 травня, відбулася з нагоди двадцятиліття реалізації програми Tempus. 200 представників сектору вищої освіти України та ЄС обговорили досягнення освітньої співпраці між Євросоюзом та Україною. У межах конференції також відбулася спеціальна церемонія нагородження кращих виконавців ініціатив програми.

На думку Яна Томбінського, Голови Представництва ЄС в Україні, університетський обмін, що його пропонує програма Tempus, є «найкращим інструментом для гуртування людей та боротьби проти стереотипів». Ще більше зміцнити цю співпрацю може Угода про асоціацію, яку планується підписати поточного року.  В її рамках ЄС та Україна зможуть «скористатися можливостями нового зближення між двома частинами Європи», – переконаний Посол.

За словами Дмитра Табачника, Міністра освіти і науки України, профільне міністерство готове й надалі підтримувати університетську спільноту в її бажанні брати участь у в освітній програмі ЄС. За останні двадцять років у різних проектах у рамках Tempus взяли участь понад 120 вищих навчальних закладів України, що складає 40% від усіх ВНЗ країни, відзначив міністр.

Клаус Гаупт додає, що Tempus здійснює «довготривалий вплив» на розвиток вищої освіти в Україні. Цьогорічний бюджет програми «демонструє високий рівень відданості ЄС такому типу співпраці – навіть у часи суворої економії», – підкреслює він.

Контекст

Нагадаємо, що протягом двадцяти років програма Tempus сприяє модернізації вищої освіти в Україні, інвестувавши в Україну понад 85 млн. євро. Програма створює платформи співпраці українських університетів з їхніми європейськими колегами. Запозичуючи найкращий європейський досвід, українські університети розробляли нові навчальні програми для підготовки сучасних спеціалістів, розвивали студентські послуги та студентську мобільність. Вони перетворювали наукові розробки на бізнесові продукти, підвищували кваліфікацію викладачів та працівників адміністрації університетів, а також, разом з представниками різних секторів суспільства, працювали над розробкою національної системи кваліфікацій.

Більше інформації можна знайти на сайті Національного Tempus-офісу в Україні  

Костянтин Ромашко, Київ