Проект ЄС удосконалив українську статистику

???????????????23 травня офіційно завершився проект ЄС Твіннінг у сфері статистики. Від листопада 2011 року в рамках цієї ініціативи було виконано частину завдань, передбачених майбутньою Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Загальний бюджет проекту склав 1 млн. євро.

Проект відіграв важливу роль для «подальшої гармонізації української статистики зі статистичними стандартами Європейського Союзу», – зазначив на церемонії закриття Олександр Осауленко, Голова Держстату України. «Досягненням національної статистики значною мірою сприяє співробітництво з колегами з міжнародних статистичних організацій», – додав він.

На думку Ендрю Расбаша, керівника Управління програм допомоги Представництва Європейського Союзу в Україні, незалежна, неупереджена, правдива та доступна статистика «є не лише необхідною передумовою для ефективного управління економікою, але й важливою для демократичного контролю держави з боку її громадян». Підтримка, надана Євросоюзом для реформування сектору статистики в Україні, зокрема щойно завершений проект Твіннінг, «спрямовані на створення ще більш чіткої та надійної статистичної системи в Україні», – вважає посадовець.

statistics2У рамках проекту було вдосконалено макроекономічну статистику та статистику підприємств. Це було зроблено завдяки наближенню статистичних методологій та організації Державної служби статистики України до Європейського статистичного кодексу практики. Цей Кодекс, власне, і визначає стандарти виробництва та поширення статистичної інформації.

Головна мета проекту полягала в тому, аби забезпечити виробництво статистики високої якості, яку можна порівнювати з міжнародною статистикою і яка була би доступною для користувачів. Проект сприяв запровадженню нової класифікації видів економічної діяльності в Україні і приведення її у відповідність із класифікацією, яка застосовується в ЄС.

Поступ в запровадженні європейських стандартів у виробництві статистики можливий лише за умови «незалежності та неупередженості у роботі статистичної служби», що гарантується законом та реалізується на практиці, вважає Клаудія Юнкер, начальник відділу співпраці у сфері статистики Євростату. Вона також переконана, що за підтримки Європейського Союзу та міжнародних організацій «ДССУ досягла вагомих успіхів у реформуванні національної  статистичної системи».

Головним партнером проекту є Статистична служба Данії. За словами Ларса Тюгесена, її Директора, незалежна, високоякісна та доступна статистика щодо основних питань суспільства є «однією із підвалин демократії». Служба залучила 35 експертів зі статистичних офісів  7 країн ЄС (Данії, Фінляндії, Швеції, Іспанії, Литви, Латвії, Словацької Республіки та Великобританії). 150 українських статистиків та користувачів статистичної інформації брали участь у 70 заходах проекту в Києві та Львові, а також у навчальних візитах до статистичних служб країн-членів ЄС, семінарах для користувачів статистичної інформації та практичних семінарах.

Контекст

Проекти Твіннінг об’єднують державні установи України та країн-членів ЄС для обміну досвідом і кращими практиками у відповідних сферах. Мета цієї співпраці полягає у впровадженні передбачених реформ. Державна установа України разом з державним службовцем країни-члена ЄС – Постійним радником проекту Твіннінг (ПРП), який постійно перебуває у цій установі, – проводять спільні практичні семінари, тренінги, експертні місії та консультації, направлені на вдосконалення послуг, які надаються громадянам, а також заходи з наближення  національного законодавства до кращих Європейських практик.

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь, будь ласка, до пані Ірини Бернштайн, Постійного радника проекту Твіннінг: irb@dst.dk +38 050 187 13 74; або ж відвідайте веб-сторінки dst.dk/ukraine, ukrstat.gov.ua та facebook.com/twinning.statistics