Томбінський сподівається на незворотність євроінтеграції України

Ян Томбінський, голова Представництва Європейського Союзу в Україні
Ян Томбінський, голова Представництва Європейського Союзу в Україні

«У центрі Європейського Союзу як політичного проекту перебувають громадяни», – підкреслив Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні, під час святкувань Дня Європи, що проходили у Києві 18 травня.

Виголошуючи свою промову українською мовою, Томбінський висловив сподівання, що наступного року святкування Дня Європи відбудуться за «нової ери» у відносинах між ЄС та Україною. На його переконання, великий проєвропейський громадянський рух в Україні здатен вплинути на ухвалення таких політичних рішень, що «зроблять європейський вибір країни незворотним».


Голова представництва ЄС, разом з українськими посадовцями, а також киянами та гостями міста, взяв участь у масштабних святкуваннях просто неба з нагоди 63-річчя від дня заснування Європейського Союзу.

Свято також відвідав Леонід Кожара, Міністр закордонних справ України. У своїй промові дипломат нагадав, що Україна наблизилася до підписання Угоди про асоціацію та до лібералізації візового режиму з ЄС.

Europe Day4День Європи відзначається в Україні з 2003 року – кожного третього четверга травня. Поступово цей день став справжнім святом, що збирає тисячі охочих відвідати фестивалі, тематичні виставки, культурні заходи а також різноманітні музичні, танцювальні, пісенні конкурси, організовані кожною з країн-членів ЄС.

Олександр Попов, Голова Київської міської державної адміністрації, вітає цю ініціативу та звертає увагу на давню історію співпраці Києва з Євросоюзом і його країнами-членами. За його словами, «підприємства та організації ЄС інвестували в економіку Києва майже 20 мільярдів доларів».

Традиційним атрибутом будь-якого Дня Європи є Європейське містечко. Відвідавши його, гості свята можуть взяти участь у цікавих розважальних заходах і конкурсах. Подія також сприяє ознайомленню українців із культурою народів ЄС та отриманню цікавої інформації про Європейський Союз та його громадян.

Цьогорічний День Європи у столиці завершився святковим концертом представників дитячих колективів України.

 

Довідка

Europe Day3Щороку 9 травня у ЄС відзначають День Європи, який символізує мир та єдність на континенті. Дата 9-го травня присвячена історичній події – так званій «Декларації Шумана». Саме в цей день, 9 травня 1950-го року, Міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив свою промову, у якій виклав власне бачення нової форми політичної співпраці у Європі. Ця співпраця поклала край збройним конфліктам між європейськими націями. Ідея Шумана полягала у створенні такого всеєвропейського об’єднання, яке було здатне контролювати та управляти виробництвом вугілля та сталі. Його пропозиція вважається початком інтеграційного процесу, кульмінацією якого стало створення Європейського Союзу у 1992 році. Вперше День Європи відзначили у 1985 році.