Підключися до чистої енергії у рамках Європейського тижня сталої енергетики

???????????????Представництво Європейського Союзу в Україні, разом з міжнародними та українськими партнерами, запрошує взяти участь у Європейському тижні сталої енергетики.

Тиждень є ініціативою Європейського Союзу, націленою на популяризацію енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії. Він триватиме в Україні від 22 до 30 червня.

Цього року Україна відзначатиме Європейський тиждень сталої енергетики втретє. Церемонія відкриття відбудеться 24 червня в Житомирі, у Парку культури та відпочинку імені Гагаріна. Подію відвідають представники житомирської міської державної адміністрації та Представництва ЄС в Україні.

У рамках Тижня також відбудуться численні вуличні акції, тематичні виставки, майстерні та презентації. Усі вони прагнуть привернути увагу громадськості до того, як використовувати енергію без шкоди для довкілля. Відвідувачі дня відкриття матимуть можливість послідкувати за автопробігом машин, що працюють тільки на біопаливі, навчитися конструювати сонячні колектори та прикрашати еко-торбинки. Для дітей буде організовано конкурси малюнків, ігри та квести. Звершить церемонію відкриття концерт популярних українських музичних гуртів.

Окрім цих розважальних акцій, в рамках Європейського тижня сталої енергетики в Житомирі відбудеться семінар, під час якого експерти обговорять різні фінансові механізми та можливості в рамках Фонду «Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та екології» (Е5Р) та інших організацій. Конференцію відвідають представники української державної влади, європейських посольств та міжнародних донорів, а також мери українських міст, у яких реалізуються міжнародні проекти енергоефективності.

Європейський тиждень сталої енергетики відбудеться по всій Україні, а тому чимало інших подій – семінарів, виставок, прес-турів та майстерень – відбудуться в інших українських містах, зокрема Івано-Франківську, Миколаєві, Кіровограді, Харкові, Полтаві, Луганську, Яремчі та Голій Пристані.

Докладніша інформація

Докладнішу інформацію про проведення Європейського тижня сталої енергетики в країнах ЄС можна дістати на його офіційному сайті: http://www.eusew.eu/index.php

Загальну інформацію про Європейський тиждень сталої енергетики в Україні, а також програму заходів можна знайти на цьому сайті: http://eusew-ukraine.net/

Контекст

Європейський тиждень сталої енергетики – це ініціатива ЄС, започаткована 2006 року. Цього року вперше до святкувань долучились сотні учасників – як прості громадяни, так і організації та інституції.

Заходи, що відбуваються в рамках Європейського тижня сталої енергетики, завжди спрямовані на поліпшення енергоефективності та збільшення використання відновлюваної енергії. Вони сприяють поширенню найкращих практик, надихають на нові ідеї та об’єднують задля досягнення завдань ЄС щодо енергетики та цілей, що пов’язані зі зміною клімату.

У 2011 році Україна долучилась до Тижня сталої енергетики вперше. 11-15 квітня 2011 року в містах Києві, Львові, Полтаві та Ковелі відбулись події, що популяризували відновлювані джерела енергії та закликали українців до відповідального споживання енергії.

У 2012 році Тиждень сталої енергетики відбувся в рамках Європейського містечка під аркою Дружби народів у Києві.