В теплій школі навчатися краще: Німеччина та ЄС допомагають соціальній інфраструктурі в Криму

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВ теплі навчатися значно краще, ніж у холоді. Про це тепер добре знають учні школи села Журавлі Сакського району Криму. 30 квітня цей учбовий заклад відвідав Посол Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні,  та Гуннар Вельцхольц, директор бюро Німецького банку розвитку KfW в Україні.

Ця школа була побудована 1983 року. Як і більшість українських навчальних закладів, будинок потребував значних коштів на опалення. За європейські гроші тут були замінені майже вікна та двері. І це відразу вплинуло на температуру взимку.

«Цієї зими температура в нашому класі була 21-22 градуси», – розповідає вчителька початкових класів Галина Анохіна, – «та й діти хворіли значно менше». «Дітям і вчителям було набагато комфортніше ніж раніше», – додає вона.

Ремонтні роботи були зроблені в рамках проекту „Розвиток соціальної інфраструктури”, який виконує Український фонд соціальних інвестицій за фінансової підтримки Уряду Німеччини. Загальний обсяг допомоги Німецького Уряду на підтримку регіонального розвитку України за цим проектом перевищує 17 мільйонів евро.

Кошти пішли на покращення соціальної інфраструктури сільської місцевості: модернізацію шкіл, дитячих садків, лікарень, центрів для людей похилого віку, а також на будівництво та реконструкцію сільських доріг, водогонів та електромереж. Загалом було реалізовано понад 280 проектів по Україні. В тому числі в Криму – майже 120. З них 17 – у Сакському районі Автономної Республіки Крим.

«Це дуже важлива допомога для нас, адже утеплення школи дозволить нам суттєво заощаджувати кошти на опаленні», – зізнається Олександр Овдієнко, Голова Саксьскої районної державної адміністрації. «Бо школа в селі – це не просто місце для навчання. Це також центр соціальної взаємодії. Тут чимало вільного часу проводять не тільки учні, але й батьки», – додає він.

Нові вікна, надані школі завдяки підтримці уряду Німеччини
Нові вікна, надані школі завдяки підтримці федерального уряду Німеччини

Загальна вартість робіт в школі села Журавлі склала 995 тисяч гривень. З них 99 500 гривень – внесок громади, з яких лише 19 900 гривень було виділено з бюджету, а решту грошей – 79 600 гривень – зібрали мешканці села. Внесок громади дуже важливий, оскільки він не тільки допоміг виконати конкретний мікропроект, але й залучив селян до роботи на спільною справою, допоміг людям отримати навички самоорганізації.

«Ми задоволені тими проектами, які ми підтримали в Криму», – розповів Гуннар Вельцхольц, директор бюро KfW в Україні. «Але рано чи пізно проекти добігають кінця, і нам дуже приємно, що Європейський Союз продовжить підтримку місцевого розвитку Криму», – підкреслює він.

Саме в селі Журавлі Сакського району Криму Голова представництва ЄС в Україні пан Ян Томбінський оголосив про початок нового конкурсу проектів для підтримки регіональної політики України. На це з європейського бюджету виділяється 4,95 мільйонів євро. Мета цього конкурсу – допомогти менш розвиненим регіонам України покращити інфраструктуру та енергоефективність, сприяти розвитку підприємництва та створенню нових робочих місць, а також сільськогосподарських ринків.

Контекст

Ян Томбінський, голова Представництва ЄС в Україні
Ян Томбінський, голова Представництва ЄС в Україні

Школу в селі Журавлі було відновлено в рамках проекту «Розвиток соціальної інфраструктури», що фінансується Федеральним Урядом Німеччини (через Німецький банк розвитку KfW) та виконується Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ). Загальний обсяг підтримки, виділеної Урядом Німеччини на розвиток громад у Східній Україні, а також у Львові, Києві та в Криму, сягнув 17,1 мільйонів євро. Загалом, по всій Україні було здійснено 280 проектів; 123 з них – у Криму, зокрема 17 – у Сакському районі.

26 квітня Європейський Союз оголосив новий конкурс проектів для підтримки регіональної політики України. Конкурс дасть можливість регіональним та місцевим органам влади отримати фінансову підтримку для реалізації стратегій розвитку своїх регіонів. Бюджет конкурсу – 6 мільйонів євро.

Більше інформації про конкурс можна дістати за цим посиланням.

Олександр Янковський, Журавлі – Сімферополь