Крок до прозорості: проект ЄС удосконалить доступ до публічної інформації

1
Валентина Полтавець, керівник проекту, та Павло Козирєв, міський голова м. Українка

Нещодавно ухвалений Закон про доступ до публічної інформації спонукає органи місцевого самоврядування по всій Україні зробити свою роботу прозорішою для громадян. Однак більшості виконавчих комітетів малих міст бракує фахівців та професійного устаткування для належного впровадження нового законодавства.

Саме задля розв’язання таких проблем було започатковано новий проект «Доступ до публічної інформації у малих містах України». Загальний бюджет проекту становить 150 тис. євро, з яких внесок Європейського Союзу складає 90%; решту 10% нададуть Виконавчий комітет Української міської ради та Асоціація малих міст України.

На відкритті ініціативи, що відбулася 23 квітня у місті Українка (Київська область), було окреслено головні цілі проекту, а також представлено конкурс заявок для участі органів місцевого самоврядування у проекті.

За словами Коломб де Мерсе, Координатора проекту від Представництва ЄС в Україні, сьогодні Європейський Союз пропонує Києву широку програму підтримки реформ, покликану зміцнювати зусилля країни на шляху розвитку демократії і стабільності. Нова ініціатива допоможе зміцнити відносини ЄС з Україною та її громадянами, підкреслила вона.

У рамках ініціативи буде відібрано 20 малих міст, які засвідчать свою готовність якнайкраще відкривати доступ громадян до публічної інформації, говорить керівник проекту Валентина Полтавець. Однією з цілей ініціативи, за її словами, є розробка збірки правил та системи користування новим законодавством із залученням усіх сторін – як місцевої влади, так і громадськості.

Павло Козирєв, мер міста Українка, та Коломб де Мерсе, координатор проекту від Представництва Європейського Союзу в Україні
Павло Козирєв, мер міста Українка, та Коломб де Мерсе, координатор проекту від Представництва Європейського Союзу в Україні

Під час спеціалізованих семінарів учасники ініціативи матимуть змогу отримати професійні знання та навички щодо застосування Закону про доступ до публічної інформації. Це, на думку Полтавець, має поліпшити роботу органів місцевого самоврядування, які використовуватимуть новітні практики і знання.

Анжела Малюга, Завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, називає мету проекту амбітною. За її словами, парламентський комітет розгляне можливість використати результати ініціативи для подальшого удосконалення Закону про доступ до публічної інформації.

Нагадаємо, що проект «Доступ до публічної інформації у малих містах України» націлений на зміцнення потенціалу органів місцевого самоврядування України у їхній щоденній роботі, пов’язаній із виконанням Закону про доступ до публічної інформації. Проект співфінансується Європейським Союзом та впроваджується спільно Українською міською радою та Асоціацією малих міст України. Крім того, ініціатива прагне створити належні умови для доступу до публічної інформації із застосуванням новітніх інформаційних технологій у місцевих муніципалітетах. Очікується, що органи місцевого самоврядування поширюватимуть позитивний досвід і знання, отримані під час участі в ініціативі.