Опитування: 60% українців вважають ЄС важливим партнером

pollБільшість українців (60%) вважають ЄС важливим партнером та хочуть, аби він відігравав значнішу роль у житті їхньої країни. Такий головний лейтмотив дослідження Барометру Європейського сусідства, проведеного наприкінці минулого року та оприлюднені наприкінці березня.

Згідно із дослідженням, 57% українців вважають, що ЄС та Україна поділяють спільні цінності. На їхню думку, це може бути достатнім для розвитку двосторонньої співпраці.

Понад третина опитаних (76%) бажає, аби ЄС відігравав важливішу роль в економічному розвитку. 69% респондентів прагнуть побачити активніші дії ЄС у торгівлі, 64% – у захисті прав людини, 60% – у питаннях демократії.

Також опитування засвідчує: 53% громадян України довіряють ЄС – більше, аніж іншим міжнародним інституціям, зокрема ООН і НАТО, та власним політичним інституціям.

41% опитаних вважають, що ЄС має хороші відносини з Україною; 30% переконані, що ці відносини погані.

Окрім того, 40% українців погоджуються з тим, що існує достатньо інформації про ЄС; 41% зазначили, що її легко розуміти.

Опитування проводилося у листопаді-грудні 2012 року. У дослідженні взяла участь 1 тис. людей.

Барометр Європейського сусідства є частиною Регіональної комунікаційної програми, що фінансується ЄС. Його мета – вивчення знань та уявлень про Європейську політику сусідства, а також про програми та формати співпраці у межах цієї ініціативи. Дослідження проводилося компанією TNS Opinion за підтримки Європейського Союзу. Детальніше

Більше інформації:

Веб-сайт Барометру Європейського сусідства

Повний текст дослідження