Голова EUBAM виступив на Консультативній Раді місії – востаннє перед тим, як залишить посаду

Зліва направо: Андрій Олефіров, Міністерство закордонних справ України, Андрій Попов, Міністерство закордонних справ та Європейської інтеграції Республіки Молдова, Голова EUBAM Удо Буркхолдер, Посол Ян Томбінський та Посол Дірк Шубель
Зліва направо: Андрій Олефіров, Міністерство закордонних справ України, Андрій Попов, Міністерство закордонних справ та Європейської інтеграції Республіки Молдова, Голова EUBAM Удо Буркхолдер, Посол Ян Томбінський та Посол Дірк Шубель

16 квітня Голова Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Украйні Удо Буркхолдер востаннє (перед тим, як він залишить свою посаду) представив членам Консультативної Ради деталі річного звіту Місії ЄС (грудень 2011 р. – листопад 2012 р.). Пан Буркхолдер залишить свою посаду наприкінці травня 2013 року.

На 20-му засіданні Консультативної Ради Місії ЄС у Кишиневі зібралися посадовці Представництв ЄС у Молдові та Україні, міністерств закордонних справ, прикордонних та правозахисних відомств Молдови та України та міжнародних організацій – Програми розвитку ООН, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції. Очолював Раду Голова Представництва ЄС в Україні пан Ян Томбінський.

В ході засідання Місія також представила звіт про свою діяльність за період з грудня 2012 р. до березня 2013 р. Пан Буркхолдер також поділився з членами Ради результатами 10-ї Спільної операції з охорони кордону «Поділля», обговорив розвиток процесу демаркації молдавсько-українського кордону та концепцію розвитку EUBAM протягом 10-ї фази, яка розпочнеться у грудні 2013 року.

Консультативна Рада позитивно оцінила досягнення Місії ЄС у галузі оперативної підтримки, забезпечення сталого розвитку та зусиль з побудови довіри, особливо в організації спільних заходів для представників з Кишинева та Тирасполя, які проводилися після відновлення вантажних залізничних перевезень через Придністров’я у 2012 році. Серед інших прикладів успішної діяльності було відзначено створення спільно керованого пункту пропуску Росошани-Бричені та початок спільного патрулювання кордону у липні 2012 р.

Голова Ради, посол Ян Томбінський, висловив особисту вдячність голові Місії ЄС пану Удо Буркхолдеру за його роботу, що тривала від січня 2008 року – як на посаді Заступника голови Місії, так і на посаді її Голови. «Під керівництвом пана Буркхолдера EUBAM зробила дуже багато, подаючи приклад та передаючи європейські стандарти в керуванні кордоном. Ця робота займає важливе місце в процесі реформ, які проводять Молдова та Україна, але також грає істотну роль у просуванні до підписання Угоди про асоціацію та до лібералізації візового режиму», – зазначив він.

Див. також: Річний звіт Місії EUBAM