Буклет місії EUBAM ілюструє її основні досягнення

Буклет місії ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні
Буклет місії ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні

Місія ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) випустила новий буклет, що ілюструє її внесок в поліпшення управління кордону між обома країнами.

У буклеті йдеться про те, що, починаючи з 2005 року, EUBAM сприяє кращому управлінню кордоном та зміцнює регіональну безпеку, що в комплексі підтримує економічний розвиток регіону. EUBAM визначила для себе цілий ряд амбітних цілей, включаючи підвищення професіоналізму співробітників прикордонних служб Молдови та України, зміцнення транскордонної співпраці та сприяння безпеці на кордоні.

Тисячі співробітників прикордонних служб Молдови та України взяли участь у тренінгах EUBAM зі стандартів та передових практик ЄС. У 2012 році молдавські та українські прикордонники вперше почали здійснювати сумісне патрулювання спільного кордону. Місія підтримала цю ініціативу через проведення різних заходів з підвищення компетентності в цій сфері. EUBAM також відіграла важливу роль у відновленні руху пасажирського поїзду Кишинів-Одеса в 2010 році і сприяла тристоронньому процесу, який зіграв роль у відновленні в повному обсязі залізничних вантажних перевезень через Придністров’я в 2012 році.

Крім цього, EUBAM надала значну технічну підтримку на початку роботи спільного прикордонного пункту пропуску «Росошани-Брічень» у 2012 році. Цей пункт пропуску став першим на молдавсько-українському кордоні, який функціонує відповідно до стандартів ЄС. EUBAM також відіграє свою вагому роль, допомагаючи Україні та Молдові запровадити безвізовий режим з ЄС. Зокрема, з березня 2008 року Місія надавала експертну підтримку та обладнання для роботи українсько-молдавської комісії з демаркації спільного державного кордону.

Завантажити буклет можна за цим посиланням

Більше про EUBAM:  http://www.eubam.org/