Школа європейських студій стала «унікальною інвестицією» в майбутнє, вважають студенти

Студенти першої сесії Школи європейських студій
Учасники першої сесії Школи європейських студій

40 студентів і випускників українських вищих навчальних закладів, відібрані з-поміж 400 кандидатів, отримали нагоду поглибити свої знання про Європейський Союз та його стосунки з Україною. Вони пройшли п’ятиденне навчання у рамках проекту EU Study Days (Школа європейських студій в Україні), який започаткувало Представництво Європейського Союзу в Україні. Перша сесія школи пройшла 6-10 березня у Києві.

Перед аудиторією зі своїми лекціями виступили провідні українські та європейські експерти, а також співробітники Представництва ЄС в Україні.

«Я отримала унікальний досвід спілкування з експертами і практиками європейської інтеграції України, а також з лекторами високого рівня», – говорить Анастасія Яновицька, студентка Школи. Проект став «феноменальною можливістю» отримати нові знання, вважає інша студентка, Галина Утко.

У рамках ініціативи молоді українці дістали унікальну можливість поспілкуватися з посадовцями та експертами Представництва ЄС в Україні, зокрема з Яном Томбінським (Головою Представництва ЄС), Ніколасом Берджем (Керівником торгівельно-економічного відділу), Золтаном Салаі (Керівником відділу преси та інформації) та Вікторією Давидовою (Радником з питань преси та інформації Представництва ЄС).

Студенти також дістали можливість поговорити про політичні питання з Андрієм Веселовським (Представником України при ЄС у 2008-2010 роках), Валерієм Чалим (заступником Генерального директора Центру Разумкова) та Ендрю Вілсоном (старшим науковим співробітником Європейської ради зовнішніх відносин, Лондон).

Вони здобули більше знань про енергетичні питання завдяки Михайлу Гончару (директору енергетичних програм Центру «Номос») та Кристіану Еґенхоферу (експерту Центру дослідження європейської політики, Брюссель).

Під керівництвом Тараса Качки (незалежного експерта з права ЄС та учасника переговорної групи від Україні щодо створення ЗВТ з ЄС) студенти взяли участь в імітації переговорів про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною. Олександр Сушко (науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва) розповів про особливості візового законодавства ЄС та про основні права українських громадян у візовій сфері. Від Тамари Марценюк, доцентки Києво-Могилянської Академії, студенти дізналися про основні виклики в забезпечення гендерної рівності в Україні.

Окрім того, представники освітніх програм країн-членів ЄС та випускники європейських університетів ознайомили аудиторію Школи з можливостями навчання та стажування у європейських ВНЗ.

Василь Бабич, студент EU Study Days, бачить важливість проекту передусім «з огляду на ту історичну ситуацію, в якій опинилася Україна, і яка стосується руху країни у напрямі до Євросоюзу».

Загалом проект став «просто унікальною інвестицією у моє майбутнє», – підсумовує Марія Карпишин, студентка Школи.

Більше інформації:

Проект EU Study Days прагне дати українським студентам та випускникам університетів глибші та ширші знання про ЄС та його стосунки з Україною. Крім того, він має на меті створити мережу молодих людей в Україні, що зможуть обмінюватимуться досвідом та втілювати спільні ініціативи.

Наступні триденні етапи Школи відбудуться 12-14 квітня, 24-26 травня та 14-16 червня 2013 року.

Проект впроваджується Українським освітнім центром реформ за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

Контактна особа:

Ірина Мовчан, Український освітній центр реформ, imovchan@cure.org.ua

Докладнішу інформацію можна дістати у координаційної групи проекту:
email: eustudydays@gmail.com,
тел.: 097 321 47 30,

на сайті школи: www.eustudydays.com 

чи на її Facebook-сторінці: http://www.facebook.com/EUStudyDays