Саміт ЄС-Україна: основні пункти Спільної заяви

Саміт ЄС-Україна, Брюссель, 25 лютого
Саміт ЄС-Україна, Брюссель, 25 лютого

25 лютого у Брюсселі відбувся саміт ЄС та України.

Лідери обох сторін підтвердили свою відданість ідеї підписати Угоду про асоціацію, щойно Україна досягне «відчутного поступу в трьох сферах, на яких було наголошено на саміті Україна-ЄС 2011 року».

Спільна заява за результатами саміту містила, серед іншого, такі пункти:

Щодо Угоди про асоціацію: «Лідери знову підтвердили свою рішучу налаштованість підписати вже парафовану Угоду про асоціацію, включно з частиною про глибоку та всеохопну зону вільної торгівлі, щойно буде досягнуто відчутного поступу в трьох сферах, на яких було наголошено на саміті Україна-ЄС 2011 року, – і підписати цю Угоду за можливістю до саміту Східного партнерства, що відбудеться у Вільнюсі в листопаді 2013 року».

Про макрофінансову допомогу: «Лідери привітали підписання Меморандуму про порозуміння та кредитної угоди щодо надання Євросоюзом макрофінансової допомоги Україні у розмірі 610 млн. євро, яка доповнить майбутню угоду між Україною та Міжнародним валютним фондом».

Про вибори: лідери «погодилися з важливістю вжити подальших заходів для розв’язання проблем виборчих порушень. Зокрема, йдеться про якнайшвидші кроки до ухвалення виборчого законодавства, що заслуговує на довіру, через розгляд Виборчого кодексу та запровадження чітких правил для збалансованого доступу медіа до учасників виборів, у тісних консультаціях з ОБСЄ/БДІПЛ та Радою Європи/Венеціанською Комісією, а також через розв’язання ситуації з невстановленням остаточних результатів у деяких одномандатних округах».

Про судову систему: лідери «з нетерпінням очікують на якнайскоріший глибокий перегляд законів та інших законодавчих актів про Генеральну прокуратору, про роль Вищої ради юстиції, про судову систему та статус суддів, а також на реформу Кримінального кодексу та органів внутрішніх справ, в тісній консультації з Радою Європи / Венеціанською Комісією».

Про Порядок денний асоціації: лідери «наголосили на важливості загальної інтенсифікації виконання цього документу та його якнайскорішого оновлення».

Про зону вільної торгівлі: «погодилися щодо важливості досягнення прогресу у реформах, які необхідні для підготовки глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ), у відповідності до Порядку денного асоціації, а також щодо потреби утримання від будь-яких заходів, які суперечать її духу».

Про енергетику: «лідери із задоволенням відзначили, що від листопада 2012 року, завдяки ефективним газовим потокам у двох напрямках, Україна приєдналася до газового ринку ЄС. Нещодавні інвестиції європейських енергетичних копаній в Україну можна розглядати як позитивні зрушення для приєднання України до європейського ринку».

Про спільний авіаційний простір: «Лідери відзначили, що завершення перемовин щодо Угоди про спільний авіаційний простір буде пріоритетним завданням на 2013 рік».

Про візи: «Лідери приділили особливу увагу питанню мобільності громадян, нагадуючи про спільні зобов’язання рухатися в напрямі запровадження (у розумні строки) безвізового режиму; однак для цього мають бути створені умови для добре керованої та безпечної мобільності».

Читайте повний текст Спільної заяви