Завдяки ЄС українські фахівці з енергетики отримають бізнес-освіту

Учасники церемонія відкриття міжнародної Програми “МБА для Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності)"
Учасники церемонія відкриття міжнародної Програми “МБА для Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності)”

19 лютого в Києві було презентовано програму «МБА для Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження», яку фінансує Європейський Союз. Ця програма розроблена спеціально для державних службовців та покликана підвищити їхній рівень професійної підготовки. Завдяки їй 24  державних службовців з Держенергоефективності отримають ступінь магістра з бізнес-адміністрування (МБА).

Програма навчання відповідає всім українським і міжнародним стандартам. Вона включає в себе як звичайний для МБА перелік предметів, так і спеціалізовані курси з енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії.  На думку Ірини Тихомирової, Президента Київського міжнародного інституту менеджменту, ініціатива є «прикладом державно-приватного партнерства у реалізації програми, що відповідає міжнародним стандартам».

Ірина Тихомирова, президент Міжнародного інституту менеджменту МІМ-Київ, та Ян Томбінські, голова Представництва Європейського Союзу в Україні
Ірина Тихомирова, президент Міжнародного інституту менеджменту МІМ-Київ, та Ян Томбінські, голова Представництва Європейського Союзу в Україні

Програма МБА стала результатом тривалої співпраці з європейськими викладачами. Вона спрямована на успішне запровадження заходів з енергоефективності в Україні. Тому деякі курси будуть проводитись представниками держав-членів ЄС, зазначила Тихомирова.

За словами Яна Томбінського, голови Представництва ЄС в Україні, в такий спосіб Євросоюз інвестує в освіту людей, які вже мають професійний досвід. Він допомагає Україні ефективно використовувати наявний потенціал, щоб у майбутньому «ви могли скористатися своїми вміннями для якнайкращого управління енергоресурсами», – зазначив посол.

Сергій Дубовик, заступник голови Державного Агентства з енергоефективності та енергозбереження, переконаний, що програма підвищить рівень кваліфікації державних службовців. Вони отримають глибше розуміння бізнесових механізмів та фінансового управління, що стануть у пригоді для розв’язання проблем енергоефективності.

Сергій Дубовик, заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
Сергій Дубовик, заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

Посол Томбінський зазначає, що Україна має всі можливості стати ключовим гравцем на ринку енергетики. Втім, енергетичний сектор країни має ще значний простір для вдосконалення. Освітній проект сприятиме поліпшенню в цій сфері, додає він.

Контекст

Програма «МБА для Держенергоефективності» реалізується в рамках проекту ЄС «Розбудова спроможності Держенергоефективності», що впроваджується Консорціумом на чолі з Hulla &Co. Human Dynamics KG, Austria. Навчання в рамках програми МБА буде проходити на базі Міжнародного інституту менеджменту МІМ-Київ.