Завершився проект Twinning з модернізації внутрішніх військ України

Учасники церемонії закриття проекту Twinning
Учасники церемонії закриття проекту Twinning

31 січня у Києві відбулася церемонія закриття проекту Twinning, що був націлений на модернізацію українських внутрішніх військ. Під час церемонії було підведено підсумки ініціативи та обговорено плани майбутньої спільної роботи.

Проект, на виконання якого ЄС виділив 1,55 мільйонів євро, прагнув покращити ефективність роботи внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ (МВС) України. Фокусуючись на вдосконаленні системи охорони громадського порядку в Україні та захисті прав та свобод громадян, він зробив значний внесок у проведення ЄВРО-2012: чемпіонат минув у спокійній атмосфері та без значних ексцесів.

Ендрю Расбаш, координатор з питань співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні, вважає, що Twinning є «корисним, прямим та дуже ефективним інструментом». Він дає змогу українським державним службовцям тісно співпрацювати з найкращими експертами з країн ЄС, а це формує відносини довіри між українцями та європейцями.

Ендрю Расбаш, керівник Управління програм допомоги в Україні, координатор з питань співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні
Ендрю Расбаш, керівник Управління програм допомоги в Україні, координатор з питань співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні

Ініціатива стала поштовхом для змін знизу, пропонуючи українським внутрішнім війська елементи тактики, більш наближені до стандартів ЄС. Зокрема, йдеться про «м’яку» модель охорони порядку; спеціальні прийоми затримання осіб без завдання фізичної шкоди; балансування дії та протидії; координацію зусиль між різними правоохоронними органами (особливо під час масових заходів).

В рамках проекту Україну відвідало близько ста фахівців з підтримки громадського порядку (переважно з Франції та Румунії), аби передати досвід своїм колегами із внутрішніх військ МВС України. 240 інструкторів внутрішніх військ України пройшли підготовку з нових тактик підтримки громадського порядку, особливо на  масових заходах (зокрема, під час чемпіонату Євро-2012). Майже 200 з них отримали відповідні сертифікати та право поширювати знання про європейське «ноу-хау» серед інших працівників галузі. Крім того, проект надав допомогу в розробці необхідних змін до законодавства та внутрішніх правил служби.

Сьогодні результати проекту «використовуються для створення основи для реформ», – говорить генерал-лейтенант Станіслав Шуляк, командувач внутрішніх військ МВС України. «Ми намагаємося покращити способи та методи роботи для підтримання громадського порядку», – додає він.

Учасники церемонії закриття проекту Twinning
Учасники церемонії закриття проекту Twinning

Учасники церемонії погоджуються, що інструмент Twinning сприяє просуванню реформ у державі. Важливим аспектом європейської інтеграції України є впровадження істотних змін у системі роботи правоохоронних органів. Вони мають підвищити якість підтримки громадського порядку, водночас покращуючи захист прав та свобод громадян.

Контекст

Twinning – це інструмент інституційної розбудови, запроваджений Євросоюзом. Він об’єднує державних службовців з України та держав-членів ЄС задля обміну експертним досвідом та найкращими практиками у роботі над погодженими завданнями.

Читайте також:

Проект Twinning допомагає модернізувати внутрішні війська України