Знайти роботу після декрету: ЄС запускає в Україні новий соціальний проект

Учасники прес-конференції з нагоди запуску проекту "Знову до роботи"
Учасники прес-конференції з нагоди запуску проекту “Знову до роботи”

Європейський Союз допомагає українцям знаходити можливості для поєднання професійного та сімейного життя. 30 січня у Києві презентували нову ініціативу Євросоюзу, що прагне допомогти реінтеграції матерів і батьків після відпустки з догляду за дитиною. Проект «Знову до роботи» є спільною ініціативою Євросоюзу та ВГО «Ліга соціальних працівників України».

«Питання реінтеграції батьків стосується усіх країн», – говорить Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров’я та соціальної сфери Представництва Євросоюзу в Україні. За його словами, ЄС допомагає Україні скористатися найкращими практиками європейських країн, аби ліпше забезпечити права батьків та краще їх ре інтегрувати в професійне життя. Він сподівається, що реалізація проекту «сприятиме економічному розвитку, вплине на зростання рівня зайнятості та допоможе запобігти втратам інвестицій у людські ресурси».

Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров'я та соціальної сфери Представництва Євросоюзу в Україні
Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров’я та соціальної сфери Представництва Євросоюзу в Україні

Щороку понад 120 тисяч батьків повертаються з декретної відпустки на ринок праці. 25-30% з них змушені звертатися до державної служби зайнятості, бо колишні працедавці не беруть їх на роботу. Це створює перешкоди для сприятливої професійної реінтеграції.

Ініціатива, яка триватиме три роки, прагне врахувати найкращі приклади законодавства ЄС та досвід Швеції, Фінляндії, Німеччини, Норвегії й інших європейських країн. Її експерти розроблять нормативно-правові акти з питань професійної реінтеграції в Україні. Лідерам профспілок проект допоможе краще захищати права працівників із сімейними обов’язками.

Зі слів Галини Жуковської, директора департаменту гендерної політики та оздоровлення дітей Мінсоцполітики, після декретної відпустки працівникам треба дати можливість навчатися. Експерти кажуть, що для повноцінного повернення у професійне середовище людині потрібно близько шести місяців. Допомогти можуть спеціальні програми реінтеграції.

Світлана Толстоухова, президент всеукраїнської громадської організації "Ліга соціальних працівників України"
Світлана Толстоухова, президент всеукраїнської громадської організації “Ліга соціальних працівників України”

Світлана Толстоухова, президент ВГО «Ліга соціальних працівників України», сподівається, що результати проекту будуть впроваджені не лише на рівні державної політики, але й у практиці державних та приватних підприємств. Для заохочення програм реінтеграції проект розробить пропозиції податкових пільг для компаній, які їх впроваджують.

Починаючи з грудня 2012 року, модель професійної реінтеграції батьків буде розроблена у пілотних регіонах проекту – Вінницькій, Житомирській, Дніпропетровській та Волинській областях та місті Києві. Після цього нові практики можуть поширюватися і в інших регіонах України. Завдяки їм українські матері та батьки дедалі рідше поставатимуть перед хибною дилемою між кар’єрою та дитиною.

Більше інформації про проект «Знову до роботи» ви можете отримати за посиланням: http://znovudoroboty.org.ua/ua/pro-nas/pro-proekt

Контактна особа:

Степан Тимочко, tymochko@znovudoroboty.org.ua,  +380 (044) 238-65-16 чи +380 (095) 44-034-24