Коледж Європи запрошує українських студентів

Володимир Гушулей, випускник Коледжу Європи
Володимир Гушулей, випускник Коледжу Європи

Коледж Європи, унікальна європейська освітня інституція, відчиняє двері для студентів з усього світу, зокрема з України. Заснований у 1949 році, Коледж пропонує високоякісні знання та професійні перспективи, залучаючи студентів з понад п’ятдесяти держав планети. Два філіали Коледжу розташовані в Брюґґе (Бельгія) та Натоліні (Варшава, Польща).

“Це унікальний навчальний заклад, чиїми випускниками є люди різних національностей”, ­- розповідає Тетяна Семілетко, випускниця цієї інституції. Вона додає, що випускникам Коледжу “притаманна певна спільна культура, що простежується у поєднанні космополітичного мислення, активного ставлення до життя, вміння знаходити консенсус із одночасною повагою до думки інших”.

Студенти, які беруть участь в академічних програмах, отримують більше знань про європейський вимір певної тематики та з перших рук дістають досвід освіти та життя в Європі. Навчання під час однорічної програми проводиться англійською та французькою мовами та триває від вересня до червня. Наприкінці кожного семестру студенти складають усні та письмові іспити. Вони також мають зробити власне дослідження у сфері європейських студій та написати дипломну роботу.

У Коледжі ви можете “охопити весь спектр європейських студій; це й інституції ЄС, різні політики ЄС, економіка чи історія європейської інтеграції”, – каже Володимир Кузка, випускник програми. Студенти у Натоліні, за його словами, у другому семестрі можуть обрати курси з однієї з чотирьох спеціалізацій: від європейського врядування до спільного ринку ЄС.

Тетяна Семілетко, випускниця Колледжу
Тетяна Семілетко, випускниця Коледжу

Рік навчання у Коледжі коштує чимало: вартість може досягти 22 000 євро. Однак українські студенти можуть розраховувати на стипендію. “Ми, як громадяни країни-сусіда ЄС, маємо можливість податись на ENP Scholarship – стипендійну програму Європейської Комісії, що повністю покриває вартість навчання, проживання, харчування та дорожні витрати”, – розповідає Володимир Гушулей, випускник Коледжу. “Зокрема, коли я тут навчався в 2010-2011 роках, Європейська Комісія надала українцям шість стипендій, завдяки яким вони змогли вчитися в бельгійському філіалі Коледжу”, – додає він.

Після закінчення навчання багато випускників знаходять добру роботу; деякі з них були залучені до проектів міжнародної технічної підтримки, що фінансуються Євросоюзом чи іншими міжнародними організаціями. “Мені пощастило: я мала можливість приєднатися до команди одного з ключових проектів ЄС – Українсько-європейського дорадчого центру з питань законодавства (UEPLAC-V),” – каже Тетяна Семілетко. ”Завдяки знанню двох іноземних мов та здобутій в Коледжі ґрунтовній підготовці, мені було досить легко і цікаво працювати у колективі міжнародних експертів”, – додає вона.

Давід Стулік, прес-аташе Представництва ЄС в Україні
Давід Стулік, прес-аташе Представництва ЄС в Україні

Їдучи до Європи, студенти стають “представниками України в країнах ЄС”, – переконаний Давід Стулік, прес-аташе та координатор інформаційного відділу Представництва ЄС в Україні. Він також переконаний, що коли ж вони повертаються, то стають справжніми “представниками ЄС в Україні”.

Детальніша інформація

Кінцевий термін прийому заявок – 15 січня 2013 року (за датою поштового штемпеля).

Уся інформація щодо вступу та навчального процесу розміщена на сайті  Коледжу www.coleurope.eu.