Безкоштовне навчання у Європі: «Еразмус Мундус» відчиняє двері ЄС для українських студентів

Олександра Балясна, випускниця програми Еразмус Мундус, на виставці "Освіта за кордоном"
Олександра Балясна, випускниця програми Еразмус Мундус, на виставці “Освіта за кордоном”

Навчання за кордоном – вже не розкіш. Ця нова реальність постала перед відвідувачами виставки «Освіта за кордоном», що відбувалася 15-17 листопада в Українському домі у Києві. Серед розмаїття університетів з усього світу був і стенд «Освіта у Європі», що презентував можливості навчання за підтримки ЄС.

«Еразмус Мундус» є найуспішнішою та найвідомішою серед освітніх програм ЄС. Українцям вона відкриває 146 магістерських та 43 докторські програми. Понад 800 українських студентів, викладачів та дослідників отримали стипендії протягом 2007-2012 років.

«Еразмус Мундус» надає українським студентам стипендії у розмірі € 24000 на рік для навчання на магістерських програмах та від € 60 000 до € 130 000 на трирічні докторські програми. Завдяки партнерським відносинам багатьох Європейських університетів, студенти можуть подорожувати різними містами під час навчання: від Болоньї до Парижу, від Манчестера до Барселони.

Рикардо Чавез, член адміністративного комітету Асоціації студентів та випускників "Еразмус Мундус"
Рикардо Чавез, член адміністративного комітету Асоціації студентів та випускників “Еразмус Мундус”

Рикардо Чавез, член адміністративного комітету Асоціації студентів та випускників програми «Еразмус Мундус», розповів про свій унікальний досвід участі в програмі: “Навчання у мультикультурному середовищі допомогло мені розвинути важливі у моїй роботі навички комунікації: я почуваю себе впевненіше, налагоджуючи стосунки з партнерами в інших країнах”.

Дарія Грібанова, член Комунікаційної команди Асоціації випускників «Еразмус Мундус», вважає, що програма є «чудовою можливістю зруйнувати стереотипи щодо Європи» і водночас «шансом змінити стереотипи, які існують щодо нашої країни». У рамках програми Дарія отримувала стипендію «Еразмус Мундус» та безкоштовно навчалась у Греції, Франції та Італії. Зокрема у Греції вона мала доступ до безкоштовного харчування для студентів, безоплатної медичної допомоги та можливостей долучитися до насиченої культурної програми, що враховувала і триденну подорож до Афін.

Дарія Грібанова, член Комунікаційної команди Асоціації випускників "Еразмус Мундус"
Дарія Грібанова, член Комунікаційної команди Асоціації випускників “Еразмус Мундус”

Більше й більше студентів зможуть здобути такий досвід: 28 жовтня Європейська комісія ухвалила рішення надати ще 228 стипендій студентам з усього світу та підтримати 20 партнерських програм між університетами, що в результаті означатиме близько 2 560 обмінів серед студентства та викладачів у 2013 році.

«Інвестиції у людський капітал є головною метою політики сусідства. Саме тому протягом останніх років ми значно збільшили фінансування наших програм у сфері вищої освіти країн-сусідів “, зауважив Штефан Фюле, Комісар ЄС з розширення та Європейської політики сусідства.

Олена Оржель, менеджерка з моніторингу Національного Темпус-офіса в Україні, зауважила, що вже в 2014 році функціонуватиме програма «Еразмус для всіх», що об’єднає сім освітніх,  тренінгових, молодіжних та спортивних програм ЄС. «Еразмус для всіх» матиме спрощену форму подачі документів, зменшуватиме кількість дублікатів та розпорошеність,  а також сприятиме короткостроковим візитам до європейських університетів.

Детальніша інформація:

Веб-сайт програми «Еразмус Мундус»

http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/index_en.php

Веб-сайт програми «Еразмус для всіх»

http://ec.europa.eu/education/erasmus-for-all/