У Представництва ЄС – новий дім у Києві

Нове приміщення Представництва ЄС, Київ, Володимирська, 101
Нове приміщення Представництва ЄС, Київ, Володимирська, 101

19 листопада Представництво Європейського Союзу почало працювати в новій будівлі (за адресою вул. Володимирська 101).

Нове місце шукали чотири роки; чотирнадцять попередніх років Представництво працювало у двох різних будинках на вулиці Круглоуніверситетській.

Посол ЄС Ян Томбінський так охарактеризував важливість події:

«Наш ‘новий дім’ дозволяє ефективніше виконувати роль Представництва Європейського Союзу як однієї спільноти. Це важливий крок на шляху до давньої амбіції об’єднати всі відділи нашого Представництва в одній будівлі. Тепер буде легше говорити одним голосом. Я з нетерпінням чекаю на тіснішу співпрацю з державами-членами ЄС та зі своїми колегами з усіх відділів, а також на спільну допомогу Україні в її просуванні європейським шляхом».

Близько 100 людей з двох різних будівель переїхали за 8 днів. «Це стало можливим завдяки напруженій роботі суперкоманди, що впоралась із переїздом на додаток до виконання своїх щоденних обов’язків», – наголосила Іріс Рухоламін, керівник адміністрації.

Ян Томбінський, голова Представництва Європейського Союзу в Україні
Ян Томбінський, голова Представництва Європейського Союзу в Україні

І хоча прощання з головною історичною будівлею було важким, переїзд потрібен був через зростання кількості штатних працівників. «Нова будівля офісу сприятиме кращій взаємодії між численними відділами нашого великого Представництва», – додала Іріс.

Починаючи з початку 2011 року, коли нову будівлю оглянули вперше, відбулися численні переговори, які привели до нинішніх змін.

Наталія Цирфа, вповноважена Представництвом ЄС на підтримання зв’язку між власниками будівлі в Києві та головними офісами Брюсселю щодо вибору та модернізації нового приміщення, зауважила, що будівельні роботи були лише «вершиною айсбергу». Однією з найбільших проблем було дотримання європейських стандартів безпеки.

Прапори держав-членів ЄС у новій будівлі Представництва
Прапори держав-членів ЄС у новій будівлі Представництва

Підсумовуючи, пані Цирфа зазначила, що «новий офіс є прекрасним прикладом того, як європейські та українські стандарти утворили перехрестя двох різних правових світів».