ЄС допомагає реформі інституцій у державах Східного партнерства

intitution buildingЯким чином, об’єднавши зусилля, ми можемо заохотити проведення комплексної інституційної реформи в країнах-сусідах ЄС? Це питання було головним під час Шостої щорічної регіональної конференції з питань інституційної розбудови, що відбулась 8-9 листопада у Києві.

Александру Альбу, керівник першого відділу програм допомоги “Врядування та права людини” Представництва Європейського Союзу в Україні, окреслив основні принципи реформи державної служби. На його думку, аби відповідати потребам суспільства, державна служба має запровадити «зрозуміле визначення сфери своєї діяльності та чітке розмежування між політичними та адміністративними посадами». Пан Альбу привернув увагу до важливості «належного захисту державних службовців від вседозволеності керівництва та несправедливого звільнення». Він також наголошує на ролі запровадження ефективної системи прийому на роботу та підвищення по службі, а також на важливості  «справедливої та прозорої системи нарахування заробітної плати».

institution building 2Програма Всеохопної інституційної розбудови є важливою частиною ініціативи Східного партнерства. Протягом 2011-2013 вона інвестує 173 мільйони євро у розвиток шести держав, включно з більш ніж 43 мільйонами євро для України.

Twinning-проекти ЄС також допомагають вдосконалити українські інституції. Сприяючи спільній роботі державних службовців України та ЄС, в Україні зараз працюють або перебувають на етапі розробки більше 20 таких проектів. Вони складають майже 10% з більш ніж 220 Twinning-проектів, що впроваджуються у 12 країнах-сусідах з 2004 року. Половина з них реалізується у країнах Східного партнерства.

Підтримуючи реформу, програма Twinning допомагає наблизити державне адміністрування в Україні до законів та стандартів ЄС. Зі слів В’ячеслава Толкованова, голови Нацдержслужби України та директора Адміністративного офісу програми Twinningв Україні,спільною метою України та ЄС є «покращення якості державного адміністрування, посилення нашої інституційної спроможності та підвищення професійного рівня державної служби».

Детальніша інформація: http://twinning.com.ua/

Нижче Ви можете ознайомитися з фотографіями події.

6th Annual regional conference on institution building / Шоста щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудовиThe opening of the conference / Відкриття конференціїУчасники конференції / Participants of the conferenceThe opening of the conference / Відкриття конференціїThe opening of the conference / Відкриття конференціїThe opening of the conference / Відкриття конференції
Press briefing / Прес-брифінгPress briefing / Прес-брифінгPress briefing / Прес-брифінгPress briefing / Прес-брифінгThe opening of the conference / Відкриття конференції