Засідання Консультативної Ради EUBAM вперше пройшло під головуванням Посла Яна Томбінського

EUBAM22 листопада, вперше під головуванням нещодавно призначеного посла Представництва ЄС в Україні, Яна Томбінського, пройшло 19-е засідання Консультативної Ради Місії ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM).

Посол Томбінський назвав своє головування на засіданні Консультативної Ради «чудовим досвідом» та нагадав учасникам, що «відповідність стандартам Європейського Союзу є першочерговим завданням». Він також підкреслив, що робота EUBAM демонструє, наскільки  взаємовигідними можуть бути відносини ЄС, України та Молдови.

На засіданні Консультативної Ради Місія ЄС представила своїм основним партнерам – міністерствам закордонних справ Молдови та України, прикордонним та митним відомствам обох країн, а також міжнародним партнерам, у тому числі Представництвам ЄС в Молдові та Україні, Програмі розвитку ООН та Організації з безпеки та співробітництва в Європі – детальний звіт про свою діяльність за півроку.

EUBAM 2Консультативна Рада відзначила досягнення EUBAM у всіх сферах діяльності. Йдеться, зокрема, про роботу з нарощування інституційного потенціалу партнерських служб, підтримки партнерів в ході підготовки до ЄВРО-2012 та роль EUBAM у налагодженні відносин між митними представниками з Кишинева та Тирасполя після відновлення вантажних залізничних перевезень через Придністров’я. Йдеться також про центральну роль Місії у створенні спільно керованого пункту пропуску “Росошани-Бричени” та організації спільного патрулювання на молдавсько-українському кордоні у липні цього року.

Крім того, EUBAM нещодавно також підписав Спільну заяву про співпрацю з Федеральною розвідувальною службою з кримінальних справ Австрії. Відповідно до умов спільної заяви, обидві сторони погодилися співпрацювати разом для розробки спільних тренінгових курсів з розвідувальної діяльності у кримінальних справах, управління інформацією, сучасних технік розслідувань та нагляду, спільних операцій для протидії транскордонним злочинам та залучення австрійських експертів до майстерень та семінарів EUBAM.

Голова EUBAM пан Удо Буркхолдер вважає, що партнерські служби можуть розраховувати на довгострокову готовність EUBAM сприяти підвищенню стандартів в сфері управління молдавсько-українським кордоном. “Ми – досить амбіційна місія, – сказав пан Буркхолдер, – і що вищі наші досягнення, то вищі очікування. Але ми прагнемо цим очікуванням відповідати”.

Контекст

EUBAM – це консультативно-технічний орган, який  фінансується Європейським Союзом. Його передбачає нарощування можливостей прикордонних та митних відомств, а також інших правоохоронних та державних органів Молдови і України у галузі управління кордонами.