ЄС заохочує Україну використовувати потенціал “прихованого палива”

Вальтер Треттон, Керівник відділу програм допомоги «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» Представництва ЄС
Вальтер Треттон, Керівник програм допомоги «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» Представництва ЄС (у центрі)

Україна зобов’язалась підвищити роль відновлюваних джерел енергії. До 2020 року частка відновлювальних джерел в її загальній енергетичній структурі має досягти 11%. Крім того, країна володіє річним потенціалом енергозбереження, що дорівнює  30 млрд. кубометрів природного газу.

Ці дві тези  були ключовими під час «IV Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з енергоефективності та відновлюваної енергетики», що відбувся 6-9 листопада у Києвіта що його організувало Державне аґентство з енергоефективності та енергозбереження України  за підтримки ЄС.

Вальтер Третон, керівник програм допомоги «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» Представництва Європейського Союзу, зазначає, що Україна має великий потенціал енергозбереження. Він закликає використовувати її «приховане паливо»: найчистіший та найдешевший вид енергії, який поки лишається не застосованим.

Вступ України до Європейської енергетичної спільноти у лютому 2011 року допомагатиме інтеграції державного енергетичного сектора в європейський ринок. Пан Третон сподівається, що Національний план дій з енергоефективності буде сформований відповідно до Договору про Енергетичне співтовариство, що стане фактором наближення країни до стандартів ЄС.

Tretton 2
Вальтер Треттон, Керівник третього відділу програм допомоги Представництва ЄС в Україні (у центрі); Микола Пашкевич, Голова Держенергоефективності (ліворуч), та Олександр Мазурчак, Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (праворуч), 6 листопада 2012 р.

Микола Пашкевич, голова Державного аґентства з енергоефективності та енергозбереження України, переконаний, що мета підвищити частку відновлювальних джерел енергії до 11% (до 2020 року) є досяжною. Він також вважає, що протягом останніх двох років Україна здійснила великий стрибок у розвитку відновлювальних джерел енергії, збільшивши втричі їхню загальну потужність – до 500 МВт.

ЄС не лише просуває змін в енергетичному секторі, але й фінансово їх підтримує. Завдяки проекту SPINE, що реалізується за підтримки ЄС, місто Черкаси завершило першу фазу відновлення історичної будівлі 1892 року з дотриманням стандартів енергозбереження.

Проект підтримує використання відновлювальних джерел енергії та енергоефективних технологій і матеріалів у реставрації історичних будівель. Це важливо: в ЄС  будівлі споживають 40% енергії, а в сусідніх країнах-партнерах навіть більше.

Вальтер Треттон, Керівник програм допомоги "«Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» Представництва ЄС , на 4-му Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі з енергоефективності та відновлюваної енергетики, Київ, 6 листопада
Вальтер Треттон, Керівник програм допомоги «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» Представництва ЄС

Проект з бюджетом понад 725 000 євро також проводить енергетичний аудит, оцінку регулятивних механізмів та сприяє підвищенню рівня обізнаності в енергозбереженні – все це в рамках Програми  сталого міського розвитку  ЄС CIUDAD («Співпраця для розвитку міст та діалогу»), частиною якої є проект SPINE .

19 листопада учасники програми підписали протокол SPINE на міжнародній конференції у Києві. Таким чином вони зобов’язалися продовжити співробітництво та впорядкувати процес відновлення історичних будівель та міських центрів навіть після завершення ініціативи.

Лише в Україні проекти сталого енергетичного розвитку отримали фінансування ЄС на суму 150 мільйонів євро. Підвищення енергоефективності та застосування відновлювальних джерел енергії також  має економічні переваги: вони можуть збільшити прибутковість кожного бізнесу. Все це відкриває нові перспективи зеленої економіки, яку ЄС підтримує в усьому світі, зокрема в Україні.

Контекст

Щорічний міжнародний інвестиційний бізнес-форум з енергоефективності та відновлюваної енергетики збирає більше 2000 учасників з усіх куточків України та з-поза її меж.

Програма  «Співпраця для розвитку міст та діалогу» (CIUDAD) надає допомогу місцевим урядам країн Європейського сусідства для підвищення їхньої спроможності формувати стійкий, інтегрований та довгостроковий план міського розвитку, застосовуючи принципи якісного управління.

Нижче ви знайдете низку світлин з Вальтером Треттоном, керівником третього відділу програм допомоги Представництва ЄС в Україні, що взяв участь у форумі.

IMG_0862IMG_1173IMG_1207IMG_1176IMG_1161IMG_1125
IMG_1085IMG_1016IMG_0998IMG_0991IMG_0989IMG_0928