Новий проект Twinning удосконалюватиме соціальні послуги в Україні

Ендрю Расбаш, керівник Управління програм допомоги Представництва ЄС в Україні
Ендрю Расбаш, керівник Управління програм допомоги Представництва ЄС в Україні

Ініційований Міністерством соціальної політики України, новий проект Twinning допомагатиме наблизити систему соціальних послуг в Україні до стандартів та практик ЄС. Ініціатива спирається на французький експертний досвід та фінансується Європейським Союзом. Проект триватиме два роки та  сприятиме запровадженню нової, гуманнішої системи соціального забезпечення, в основі якої – синергія між державою, місцевою владою, підприємцями та громадянським суспільством.

«Наразі в Україні понад три мільйони людей користуються соціальними послугами. Проте один мільйон все ще очікує на соціальну допомогу від держави», – прокоментувала основні проблеми та виклики у соціальній сфері Лідія Дроздова, заступниця міністра соціальної політики України, під час офіційного старту проекту 16 листопада.

Ендрю Расбаш, керівник Управління програм допомоги в Україні та координатор з питань співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні,  пояснив, у чому полягає унікальна додана вартість програми Twinning. «Проект об’єднує державних службовців з України та Євросоюзу для поширення знань і досвіду  державного адміністрування у країнах-членах ЄС. Адже державні службовці – це саме ті люди, які точно знають, як забезпечити стандарти ЄС».

Ален Ремі, посол Франції в Україні
Ален Ремі, посол Франції в Україні

Ален Ремі, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні, відзначив, що Франція має успішні напрацювання в удосконаленні соціальних послуг та поділиться цим досвідом зі своїми українськими колегами. Своєю чергою, Сабін Фуркад, директор Генеральної дирекції з питань соціального зближення Міністерства соціальної політики Франції, висловила впевненість у том, що і Україна, і ЄС отримають користь від такої співпраці.

Водночас Андрій Третяк, постійний радник проекту Twinning від Франції та експерт з питань соціальної політики, зауважив: проект спрямований не на те, аби «скопіювати й продати» французьку модель співпраці між державною владою та неурядовими неприбутковими організаціями; основна ідея полягає у тому, що ця співпраця «здатна принести користь усій країні через надання послуг кращої якості вразливим групам населення та водночас сприяти створенню робочих місць», ­- пояснив він.

Контекст

Twinning – це інструмент інституційної співпраці між державними службовцями відповідних державних інституцій країн-членів Євросоюзу та країн-партнерів ЄС. Мета цієї ініціативи в Україні – допомогти вдосконалити та зробити ефективнішими органи державного управління, їхню структуру, посилити менеджмент та людський потенціал, а також поширювати стандарти ЄС. В Україні на різному етапі впровадження перебувають зараз 58 проектів ініціативи Twinning.