TEMPUS прагне тривалих результатів

Програма ТЕМПУС працює в Україні протягом останніх 19-и років

Цього року Європейський Союз збільшив фінансування Програми ЄС у сфері вищої освіти ТЕМПУС: 23 проекти отримають бюджети у розмірі від 500 тисяч до 1,5 мільйонів євро.

Програма ЄС у сфері вищої освіти ТЕМПУС активно діє в Україні протягом останніх дев’ятнадцяти  років. 26 жовтня деякі з проектів програми було презентовано на дводенній Міжнародній конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу».

Олена Оржель, Менеджер з моніторингу Національного Темпус-офісу в Україні

«Сьогодні звітують проекти за попередні 19 років реалізації програми Темпус в Україні – найуспішніші і ті, результати яких є релевантними на сьогодні», – розповідає Олена Оржель, Менеджер з моніторингу Національного Темпус-офісу в Україні (НТО). «Якщо говорити про реформування системи управління, університетського врядування, то тут одним із важливих є проект «Києво-Могилянської академії» зі створення докторської школи», – додає вона.

За її словами, багато цікавих і корисних проектів спрямовані на модернізацію освітніх програм бакалаврського, магістерського і докторського рівнів. «Хорошим прикладом співпраці науковців та приватного сектору є проект «Центр кар’єри та працевлаштування для випускників», реалізований Національною Металургійною академією України», – говорить пані Оржель. Співпрацюючи з приватними компаніями, Академія заснувала щорічний «День кар’єри», і на сьогодні допомагає з працевлаштуванням своїм випускникам.

Джулія Моро, координатор проектів ТЕМПУС

На зростанні співпраці між академічним та бізнес-секторами наголосила і Джулія Моро, координатор проектів ТЕМПУС. Вона також звернула увагу на зростання інтересу до проектів ТЕМПУС з боку українських університетів та влади. Зокрема, Міністерство освіти було залучено до семи проектів структурних реформ, обраних в ході останнього етапу програми ТЕМПУС влітку 2012 року. Цього року Україна обійшла Росію за кількістю проектних заявок (понад 160).

Свою першу зустріч представники 23-х нових проектів ТЕМПУС із 53-х українських вищих навчальних закладів провели 22 жовтня. Нові проекти працватимуть над розвитком освітніх кваліфікацій у сфері інформатики та менеджменту відповідно до Болонського процесу, над інноваціями у сфері вищої освіти, покращенням послуг для студентів тощо. Також серед очікувань від проектів – впровадження інтегрованої системи управління університетами вже протягом наступних двох-трьох років та лідерство самих студентів.

Дізнайтесь більше про освітні програми, що фінансуються Європейським Союзом в Україні:

http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/projects/youth/tempus_uk.htm